גולד וורק - כח אדם
 
 
 
 
גולד-וורק מציעה עבודה באילת הכוללת
 מגורים וכלכלה
 
המשרות באתר מעודכנות אחת לשבוע!!
 
לקוח יקר:לגולד-וורק תכנת כח אדם אינטרנטית
 המסוגלת לאתר עבורך מועמדים מכל קצוות הארץ
 בלחיצת עכבר

מחפשת/ת עבודה בחו"ל? לחצ/י כאן
 
 
 
 
זומנתם לראיון עבודה? מספר טיפים בנושא ♦  האם קיים קשר בין קריירה לגאוגרפיה? ♦  היכנסו לעמוד הסקרים שלנו והביעו את דעתכם ♦ רוצים לדעת כמה אתם שווים? ♦ האתר מעודכן אחת לשבוע!! 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אפשרויות תעסוקה עם תואר בתחום הפיננסי

 
חיפוש עבודה מציב בפני המועמדים לא מעט סימני שאלה וזמנים בהם עליהם לקבל החלטות חשובות לגבי הקריירה שאותה הם מנסים לבנות. האם להתפשר וללכת על משרה בשכר נמוך יותר מאשר קיוו לו? האם לחפש עבודה רק בתחום ההתמחות אשר יש למועמד עניין מיוחד בו, או לחפש גם משרות בתחומים קרובים, בתקווה כי בהמשך הדרך תצוץ ההזדמנות לעבור מסלול? מתי כדאי לחפש עבודה? האם כבר במהלך הלימודים, בסיומם או שכדאי להמשיך לתואר שני? בוגרי המקצועות הפיננסיים ניצבים בפני החלטות אלו בבואם לבחור את נתיב הקריירה בו הם רוצים להתקדם, אף יותר מבוגרי תחומי הלימודים האחרים, כיוון שמגוון אפשרויות הקריירה הפתוחות בפניהם רחב ומקיף משרות בעלות אופי שונה ובתחומים מגוונים.
 

מתי כדאי להתחיל לחפש עבודה?

 
בניגוד לתארים אחרים, המצריכים הוצאת רישיון קודם לתחילת העבודה או ההתמחות, סטודנטים לכלכלה יכולים לחפש עבודה עוד בתקופת הלימודים. אמנם השכר בתקופת הלימודים וודאי לא יהיה גבוה במיוחד, אולם הניסיון הנוסף אותו יצברו במהלך העבודה חשוב מאד לצורך קבלת עבודה טובה יותר עם סיום הלימודים.
 
גם אלו הלומדים לקראת תואר במקצוע ראיית חשבון יכולים להתחיל בהתמחותם לקראת קבלת הרישיון, כבר בתקופת הלימודים. התמחות וניסיון מוקדם אלו יסייעו לא רק בקבלת עבודה טובה יותר בסיום הלימודים, אלא אף יקצרו את משך הזמן עד לקבלת רשיון ראיית חשבון. הקשרים העסקיים אותם יצרו התלמידים בעת עבודתם יאפשרו להם לקבל עבודה טובה יותר בהמשך או להבטיח המשך התמחות ועבודה במקום בו החלו את דרכם כסטודנטים.
 

לאיזה שכר כדאי לצפות?

 
ההיצע בשוק לבוגרי תואר ראשון פיננסי הוא רב, אך יחד איתו גם רב הביקוש, לצד מגוון המשרות המוצעות בתחום, כך רבים גם דורשי העבודה. בתחום הכלכלה לא נדרשת תקופת התמחות עבור משרות רבות, לכן השכר ההתחלתי המוצע בשוק לבוגרים טריים וחסרי ניסיון אינו גבוה. כחצי מבעלי תואר ראשן בכלכלה העובדים פחות משנתיים בתחום יקבלו שכר של עד 8000 ₪.
 
בוגרי ראיית חשבון גם הם מבוקשים בשוק העבודה וזוכים לתנאי העסקה טובים. הם יכולים להשתלב במגוון תחומים, כיוון שכל חברה וארגון, פרטית או ציבורית, בתעשייה, בשוק העיסקי או מלכ"רים, זקיקים לידע והכישורים של רואי חשבון.
 
כדאי לזכור ולהתייחס לתקופה ראשונה זו כסוג של תקופת התמחות. המקצוע כפי שהוא נלמד במוסדות האקדמאים לרב אינו כולל הכשרה מעשית מספקת בתחומי ההתמחות הספציפיים הנדרשים בעבודה המעשית. יש את מי שחסר ידע בתחומי שוק ההון, אחרים חסרים ידע בתחום עיבוד נתונים ועבודה עם גיליונות אקסל. את הידע אותו הבוגרים הטריים חסרים הם משלימים בעת תקופת העבודה הראשונה וכן מתמחים בתחומי הקריירה השונים. לאחר תקופה ראשונה זו, שכר הבוגרים ההממשיכים לעסוק בתחום עולה באופן ניכר.
 

אילו סוגי עבודות פתוחים בפני הבוגרים?

 
ישנם מספר תחומים בהם הבוגרי הטריים יכולים להשתלב:
 
  • אנאליסטים – תפקידם של האנאליסטים הוא איסוף וניתוח מורכב של נתונים. לעתים מטרות הניתוח הן ייעוץ אסטרטגי כלכלי, לעתים ניתוח שווקי ולעתים ניתוח המיועד לצורכי בקרה.
 
  • ברוקרים ודילרים – דילרים וברוקרים עוסקים במסחר במכשירים פיננסיים שונים: מט"ח, נדל"ן, חוזים עתידיים, ניירות ערך זרים ועוד.
 
  • יועצי השקעות ויועצים פנסיוניים – יועצי השקעות ומנהלי תיקי השקעות עוזרים בייעוץ וניהול תיקי השקעות עבור משקיעים שונים.
 
  • גזברים ומנהלי כספים – ניהול כספי ומעקב אחר ההוצאות, בהתאם ובהמשך לתכנון התקציב.
 
  • חשב שכר – חשבים אחראיים על כל נושא המשכורות והתנאים הסוציאליים הנלווים, כולל עבודה מול הגורמים והמוסדות הרלוונטיים.
 
  • משרד רואי חשבון – לפתוח משרד עצמאי או לעבוד כשכירים בחברה הנותנת שירותי ראיית חשבון.
 
בוגרי התארים הפיננסיים יכולים להשתלב באחד מהתחומים, בחברות ציבוריות או פרטיות, במגזר התעשייתי, בקרב חברות עיסקיות, בתי השקעות או בבנקים. אפשרות נוספת היא להמשיך ללימודים לקראת תואר שני בהם ירכשו התמחות ספציפית מעמיקה, בנוסף בוגרים אשר סיימו מסלול דו חוגי יכולים לנסות ולשלב בין תחומי הלימוד אותם למדו בעת חיפוש העבודה.
 
תחום הפיננסים הוא תחום בו מגוון הצעות העבודה הוא רב, וכמוהו גם הביקוש. אמנם השכר ההתחלתי המוצע אינו גבוה במיוחד, אולם קיים אופק קידום מבטיח למתמידים ואפשרות להשתלב בתחומים רבים ומגוונים בהתאם לתחומי העניין של מחפשי העבודה.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניפים:
ירושלים טל': 6258353 - 02,  פתח תקווה טל' :5101514- 03,  ערד טל': 9979948 - 08, אילת טל': 050-2277131, באר שבע טל':