גולד וורק - כח אדם
 
 
 
 
גולד-וורק מציעה עבודה באילת הכוללת
 מגורים וכלכלה
 
המשרות באתר מעודכנות אחת לשבוע!!
 
לקוח יקר:לגולד-וורק תכנת כח אדם אינטרנטית
 המסוגלת לאתר עבורך מועמדים מכל קצוות הארץ
 בלחיצת עכבר

מחפשת/ת עבודה בחו"ל? לחצ/י כאן
 
 
 
 
זומנתם לראיון עבודה? מספר טיפים בנושא ♦  האם קיים קשר בין קריירה לגאוגרפיה? ♦  היכנסו לעמוד הסקרים שלנו והביעו את דעתכם ♦ רוצים לדעת כמה אתם שווים? ♦ האתר מעודכן אחת לשבוע!! 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

האם חברות כח אדם הן שוק עבדים?

 
♦ חברות כח אדם
 
חברות כח אדם פועלות בשוק מזה 25 שנים, הראשונות שבהם החלו לפעול בשנות השמונים המוקדמות. מאז ועד היום "שוק" חברות כח האדם פועל, פעיל, תוסס וגם מעורר מחלוקות בקרב גורמים שונים בשוק הישראלי.
 
חברות כח האדם מספקות שרותים מגוונים המותאמים לצרכים הקבועים והמשתנים של המשק הישראלי, ועוסקות בתחומים לרבות:
 
  • איתור, מיון, גיוס והעסקת עובדים למשרות קבועות במשרדי הממשלה, ארגונים, מפעלים, בתי מלון, חברות מסחריות ועסקיות
  • איתור, מיון, גיוס והעסקת עובדים לעבודות זמניות
  • גיוס והשמת עובדים לתעשיות הייטק, ביוטק והפארמצבטיקה
  • גיוס והעסקת מועמדים לתחום הסיעוד והטיפול
  • הפעלת שרות מיקור חוץ - OUTSOURCING לארגונים, מפעלים ובתי מלון
 
♦ מדוע קיים הצורך בחברות כח אדם
 
לכל חברה או ארגון ישנה "ליבה". הליבה היא מטרתו העיקרית של העסק לשמה הוא קם ופועל וכמובן שואף להתפתח. ליבת העיסוק של חברת ביטוח היא לספק שרותי ביטוח לאזרחים, מפעל למשקאות נוסד בכדי ליצר משקאות וכו'.
 
כמובן שעיקר משאביה של החברה מופנים למען הגשמת מטרתה וחזונה העסקי. מכאן נגזרים צרכי כח האדם של החברה, צרכים קבועים ומשתנים הכל בהתאם לשוק בו היא פועלת. חברות רבות אינן מעונינות או מסוגלות לנהל מערך כח אדם פנים ארגוני אשר יטפל בצרכי כח האדם באופן שוטף.
 
הקמת מערך כזה כרוכה בעלויות רבות הכוללות בין השאר: העסקת עובדים לתפעול המערך, פרסומים במדורי דרושים בעיתונות ובאינטרנט, טלפונים, ראיון מועמדים לא מתאימים, קיום מרכז הערכה, בדיקת ממליצים וכמובן ניהול שוטף של מאגר מועמדים פוטנציאליים המותאמים לצרכי החברה.
 
כאן נכנסות לתמונה חברות כח האדם. ליבת העיסוק שלנו היא: ניהול ותפעול מתמיד ושוטף של מאגרי מועמדים המותאמים לצרכי לקוחותינו.
 
אנו מתפעלים מערכת שלמה של רכזי משאבי אנוש המאתרים, מראיינים ובוחנים לעומק מועמדים מתחומים שונים, המועמדים מופנים לראיונות עבודה אצל לקוחותינו ומתחילים או ממשיכים את מסלול הקרירה האישי שלהם.למעשה עבודתן של חברות כח האדם משתלבת באופן מלא עם פעילותו של המשק הישראלי. ואכן לדעתי קיימת "הצדקה" מלאה לקיומן ועבודתן של חברות כח האדם בארץ ובעולם.
 
♦ חוק "חברות כח אדם"
 
כנדבך נוסף להשתלבותן של חברות כח האדם במשק הישראלי חוקק בשנת 1996 "חוק חברות כח אדם". החוק מחייב כל חברה המעונינת לעסוק בתחום לקבל רישיון קבלן כח אדם מאת משרד המסחר והתעשיה.
 
בכדי לקבל רישיון עוברת כל חברה בדיקת איתנות פיננסית ע"י גורם מוסמך ובסיומה עליה לספק למשרד המסחר והתעשייה ערבות בנקאית (בסכום לא מבוטל). מטרתה של הערבות היא: לספק הגנה לעובדים המועסקים ע"י החברה מתביעות חמורות או פשיטות רגל. מאידך קובע החוק שעל כל מעסיק המעונין לעבוד בשיתוף פעולה עם חברות כח אדם לבדוק קיומו של רישיון זה.
 
♦ תשלומים ותנאים סוציאליים
 
על כל חברת כח אדם מוטלת החובה לשלם את שכר עובדיה במועד הקבוע בחוק ואת התנאים הסוציאליים המתבקשים לרבות: תשלום שעות נוספות, תשלומי שבת וחג, פדיון ימי חופשה, תשלום ימי מחלה, הבראה, פיצויי פיטורין במידת הצורך וכו'.
 
חוק הפנסיה החדש שנכנס לתוקף בתאריך 01.01.2008 מבטיח תשלומי פנסיה לעובדים בתום תשעה חודשי עבודה.
 
למיטב ידיעתי והכרותי עם חברות כח האדם הותיקות (ובוודאי גם החדשות) הן מחויבות לחוקי העבודה ומשלמות לעובדיהם את שכרם ותנאיהם הסוציאליים במלואם.
 
♦ האם חברות כח אדם הם "שוק עבדים"
 
ובכן האנושות עברה כברת דרך ארוכה מאז תקופת העבדות ועד ימינו אלה.
 
לדעתי התשובה לשאלה הנ"ל היא כמובן שלא.
 
אני סבור כי חברות כח אדם מודעות היטב לחוקי העבודה ומקיימות אותם. מאידך אני סבור כי המודעות הציבורית לנושא חברות כח אדם ככלל ולקיום חוקי העבודה בפרט הולכת וגוברת מצב היוצר שביעות רצון גדולה יותר של עובדי החברות.
 
הכותב: אהד עדי, מנכ"ל
גולד וורק מיון והשמה בע"מ
חברה ארצית לשרותי כח אדם (העסקה והשמה)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניפים:
ירושלים טל': 6258353 - 02,  פתח תקווה טל' :5101514- 03,  ערד טל': 9979948 - 08, אילת טל': 050-2277131, באר שבע טל':