גולד וורק - כח אדם
 
 
 
 
גולד-וורק מציעה עבודה באילת הכוללת
 מגורים וכלכלה
 
המשרות באתר מעודכנות אחת לשבוע!!
 
לקוח יקר:לגולד-וורק תכנת כח אדם אינטרנטית
 המסוגלת לאתר עבורך מועמדים מכל קצוות הארץ
 בלחיצת עכבר

מחפשת/ת עבודה בחו"ל? לחצ/י כאן
 
 
 
 
זומנתם לראיון עבודה? מספר טיפים בנושא ♦  האם קיים קשר בין קריירה לגאוגרפיה? ♦  היכנסו לעמוד הסקרים שלנו והביעו את דעתכם ♦ רוצים לדעת כמה אתם שווים? ♦ האתר מעודכן אחת לשבוע!! 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

האם קיים קשר בין קריירה וגאוגרפיה?

 
האם יש בכלל קשר בין קריירה וגאוגרפיה ?
 
במאמר זה אנסה לברר את הקשר שמתחיל כבר לפני אלפי שנים - האדם הלך בעקבות הצורך בפרנסה משמע: מזון, והתישב במקומות אסטרטגיים בקרבת מקורות מים שבהם חיו בעלי חיים שאותם צד ומהם "התפרנס"
 
ובכן "אין חדש תחת השמש" ומה שהיה נכון אז תקף גם היום.
 
גם היום אנשים נוטים להתישב במקומות אסטרטגיים בכדי למצוא לעצמם פרנסה טובה.
 
מהי מפת התעסוקה בישראל
 
נתחיל מהמרכז בו מצויות האפשרויות הרבות והמגוונות יותר בתחום התעסוקה, החל מחברות הייטק וביוטכנולוגיה רבות המציעות משרות בתחומים הטכניים השונים (אלקטרוניקה, ביולוגיה,כימיה, מחשבים, מכונות, מחשבים ומקצועות טכניים נוספים)
 
מפעלים תעשייתיים: המציעים משרות בתחומי היצור, המכונות וכן משרות נילוות בתחומי הרכש, לוגיסטיקה ואדמיניסטרציה.
 
חברות עסקיות גדולות בתחומים מגוונים לרבות: יבואני רכב, חברות הפצה, חברות מזון יבואנים כלליים וכו' המציעים גם הם משרות מגוונות בתחומים שונים.
 
חברות פיננסיות גדולות לרבות: בנקים, חברות המתמחות בשוק ההון, חברות ביטוח המציעות משרות בתחום הפיננסי על כל קשת התפקידים שבו ובכלל זה: משרות לכלכלנים,מנהלי עסקים, אנשי מנהלה וחשבונות וכו'.
 
עבודות לצעירים: כאן המגוון הוא גדול וכולל משרות בתחומי שירות הלקוחות, מכירה, מלצרות עבודות זמניות, וכו'.
 
מלונאות: איזור המרכז משופע בבתי מלון המציעים עבודה בתחומי התיירות השונים ובכללם:אנשיות מזון ומשקאות מטבח משק בית, מלצרות, הזמנות וכו'.
 
ובכן ההיצע הוא רחב והמשרות מגוונות - כדאי לגור באיזור המרכז.
 
מה קורה בירושלים והסביבה
 
ובכן בירושלים עיר בירתינו מפת התעסוקה שונה, נתחיל מזה שירושלים בהיותה עיר הבירה מרכזת בתוכה את כל משרדי הממשלה וכן גופים ציבוריים גדולים המהווים את מרכז השילטון הארציוהמקומי שלנו.
 
משרדי הממשלה מציעים משרות שונות בתחומי המינהל והאדמיניסטרציה השונים. הבעיה היא שאין תקנים ומרבית המשרות מוצעות ע"י חברות כח אדם.
 
תחום ההייטק והתעשיה: אינו מפותח כמו באיזור המרכז אך בכל זאת קיימים מספר פארקים לתעשיות ההייטק בהם מועסקים כמה אלפי עובדים.
 
באשר למפעלים תעשיתיים גדולים נציין את טבע המפעילה שני מפעלים גדולים בהר החוצבים, סודה קלאב הממקומת באיזור התעשיה במישור אדומים, טוטנאואר הממקומת באיזור התעשיה של בית שמש, שאר המפעלים קטנים יותר.
 
מלונאות ותיירות: ירושלים בהיותה עיר מקודשת לשלוש הדתות מארחת תיירים רבים וכנסים בין לאומיים רבים, המלונות מציעות משרות בתחומי המזון והמשקאותמלצרות, משק וכו'.
 
בנוסף קיימות חברות עסקיות בינוניות וקטנות המציעות גם הם משרות בתחומים מגוונים בעיקר בתחומי המינהל, האדמיניסטרציה והחשבונות.
 
באר שבע והדרום
 
ככל שמתרחקים מהמרכז ומירושלים לכיוון הדרום מפת התעסוקה משתנה.
נתחיל מבירת הנגב: באר שבע מאופינת במספר תחומי פעילות עיקריים:
 
מוקדי שירות גדולים: מציעים עבודה בעיקר לצעירים וסטודנטים בתחומי השירות והמכירה.
 
מפעלים תעשיתיים:בעיקר בתחומי הכימיה והתרופות נציין מספר מפעלים כמו טבע (ברמת חובב), ברום, מכתשים, מפעלי ים המלח ומספר מפעלים הנמצאים בקיבוצים ובמושבים הסמוכים לבאר שבע.
 
חברות הייטק כמעט ואינן קיימות, בתי מלון למעט אחד בבאר שבע אינם.
 
קיימות חברות עסקיות קטנות ובינוניות כמובן לא בסדרי הגודל של איזור המרכז.
 
בנוסף בהיות באר שבע מרכז שילטוני המשרת את איזור הנגב מצויים בה סניפים גדולים של משרדי הממשלה השונים המציעים משרות מגוונות בתחומי המנהל והאדמיניסטרציה השונים.
 
חנויות ורשתות: בשל אופיה של באר שבע כבירת הנגב המשרתת הן את אוכלוסית באר שבע והן את הנגב כולו היא משופעת בחנויות גדולות המרוכזות באיזורי קניות ובקניונים (BIG, קניון הנגב), חנויות אלו מציעות אלפי משרות בתחומי המכירה והשירות.
 
עד כאן הכל פחות או יותר בסדר,
 
אך מה קורה שמתרחקים עוד קצת לאיזורים כמו שדרות ונתיבות מצד אחד או דימונה, ירוחם,מצפה רמון מהצד השני.
 
העבודה הכמעט יחידה המוצעת לתושבים היא עבודה במפעלים תעשיתיים בתפקידים זוטרים יחסית ברמת היצור. מי שמעונין להתקדם או לחילופין להמיר מקצוע או להשתלב בבסביבת עבודה אחרת עליו לנסוע כל יום למקום עבודתו זמן רב יחסית או להעתיק את מקום מגוריו.
 
כלומר: ההזדמנות לתעסוקה נאותה ולפרנסה בכבוד מתרחקת ככל שמתרחקים מהמרכז.
 
מפת התעסוקה של חיפה והצפון
 
הסיפור התעסוקתי של חיפה והצפון דומה למפת התעסוקה של באר שבע והדרום.
 
חיפה כבירת הצפון מספקת הזדמנויות תעסוקתיות בתחום התעשיה (מפעלים כימיים, בתי הזיקוק, נמל חיפה), כמו כן מוצעות משרות בתחומי השילוח הימי והבין לאומי, התיירות,הממשל וכו'.
 
אך שוב מה קורה בצפון הרחוק
 
הסיפור של דימונה, ירוחם ומצפה רימון חוזר גם כאן רק בשמות אחרים כמו: שלומי, קרית שמונה ומעלות - גם כאן רוב המשרות המוצעות הם בתחום התעשייתי הזוטר, גם באיזורים כמו מגדל העמק וכרמיאל בהם יש מפעלי הייטק גדולים.
 
איזורים מיוחדים
 
במפת התעסוקה של ישראל קיימים גם יוצאים מין הכלל:
 
איזור ערד וים המלח בה מוצעות משרות רבות בתחום התיירות והתעשיה.
 
קרית גתמפעל אינטל וכלל התעשיה שהתפתחה סביבה מציעים משרות מגוונות לתושבי האיזור הקרוב והרחוק יותר.
 
איזור התעשיה בתפן אשר בגליל המספק משרות לתושבי האיזור בתחומי ההייטק והתעשיה(יוזמה ברוכה של סטף ורטהיימר).
 
שינויים עתידיים
 
שינוי מרכזי אחד האמור לחול במפת התעסוקה בישראל הוא הקמת עיר הבה"דים בנגב (13ק"מ מבאר שבע וליד ירוחם) ובמסגרתו יועתקו כל בסיסי ההדרכה של צה"ל מצריפין לנגב.
 
שינוי זה אמור להעביר לנגב עשרות אלפי עובדים ואנשי קבע שישרתו בבסיסים, שלא לדבר על תעשיה שלמה שתתפתח סביב עיר הבה"דים.
 
אכן שינוי מבורך!
 
האם ניתן לשנות את מפת התעסוקה ולצור שווין הזדמנויות בתעסוקה?
 
לדעתי כן ובכמה דרכים.
 
  • להעניק תמריצים ליזמים המעונינים להקים חברות הייטק באיזורי הדרום והצפון המרוחקים (כמו שמקובל בעולם), הנחות בארנונה, מענקים וכו'.
 
  • לפנות לחברות הייטק וביוטכנולוגיה בין לאומיות "לנצל את הראש היהודי" ושוב להציע הקמת סניפים ומפעלים באיזורים הנ"ל בהנחות בתמריצים וכו', הרי נקבל זאת בחזרה דרך הכספים שיכנסו מיצוא הסחורות.
 
  • להשקיע בתשתיות תחבורתיות כמו: רכבות מהירות המקצרות משמעותית את הזמן בין המרכז לפריפריות כך שתושבי כל האיזורים יוכלו לעבוד כמעט בכל מקום(שוב כמו שמקובל בעולם)
 
  • השקעה בהון האנושי באיזורים "חלשים": הכשרות מקצועיות ולא רק בתחומי היצור והמתכת אלא במחשבים והייטק.
 
כמובן שיש קשר הדוק בין קריירה לגאוגרפיה, ככל שאתם קרובים יותר ל"צלחת" הסיכוי שלכם למצוא עבודה טובה יותר והתואמת את כישוריכם עולה.
 
והשאיפה היא כהמשך לחזונו של בן גוריון ל"הפריח את הנגב" וליצור חברה שיוויונית יותר ומנוע הצמיחה העיקרי לכך הוא: תעסוקה מגוונת בכל האיזורים ולא רק באיזור המרכז והסובב לו.
 
חברתינו "גולד וורק מיון והשמה" פועלת ברחבי הארץ ומנסה להגשים את החזון הנ"ל, אנו מציעים מגוון רחב של משרות במגוון איזורים גאוגרפיים ולשכבות גיל שונות.
 
ובעיקר כל מועמד שלנו הוא קודם כל בן אדם ולא טופס המוקלד למחשב.
 
הכותב: אהד עדי, מנכ"ל
גולד וורק מיון והשמה בע"מ
חברה ארצית לשרותי כח אדם (העסקה והשמה)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניפים:
ירושלים טל': 6258353 - 02,  פתח תקווה טל' :5101514- 03,  ערד טל': 9979948 - 08, אילת טל': 050-2277131, באר שבע טל':