גולד וורק - כח אדם
 
 
 
 
גולד-וורק מציעה עבודה באילת הכוללת
 מגורים וכלכלה
 
המשרות באתר מעודכנות אחת לשבוע!!
 
לקוח יקר:לגולד-וורק תכנת כח אדם אינטרנטית
 המסוגלת לאתר עבורך מועמדים מכל קצוות הארץ
 בלחיצת עכבר

מחפשת/ת עבודה בחו"ל? לחצ/י כאן
 
 
 
 
זומנתם לראיון עבודה? מספר טיפים בנושא ♦  האם קיים קשר בין קריירה לגאוגרפיה? ♦  היכנסו לעמוד הסקרים שלנו והביעו את דעתכם ♦ רוצים לדעת כמה אתם שווים? ♦ האתר מעודכן אחת לשבוע!! 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כתיבת קורות חיים

 
גולד וורק מיון והשמה - כתיבת קורות חיים
 
כתיבת קורות חיים
 
גולד וורק מיון והשמה ריכזה עבורכם כיצד יש לכתוב מסמך קורות חיים.
 
הנטייה לחשוב שמשלוח קורות חיים לחברת כח אדםהוא די זניח ואין באמת צורך להשקיע בו מחשבה רבה מוטעת מיסודה. נציג של חברת כח אדם מקבל עשרות עד מאות קורות חיים ביום, לכן חשוב "להקל על עבודתו" ולשלוח מסמך מסודר שמשדר מקצועיות ורצינות.
 
כיום, קיים למעשה מאין פורמט קבוע לכתיבת מסמך קורות חיים. המסמך עצמו מחולק לקטגוריות עיקריות, בהן נדרש מקסימום מידע נחוץ שיוצג בצורה תמציתית וקולעת.הקטגוריות הן פרטים אישיים, השכלה, ניסיון תעסוקתי, שירות צבאי, שפות ומחשבים.
 
♦ הקטגוריה הראשונה היא פרטים אישיים
 
דגשים: חשוב לציין את מקום מגוריכם המדוייק. אדם אשר שולח קורות חיים ובהן לא מצויין מקום מגוריו מראה למעשה על חוסר רצינות. לכן הקפידו לציין את כתובתכם המדוייקת.במקרה ואתם גרים במקום שאינו מוכר במיוחד, ציינו בסוגריים עיר מוכרת סמוכה. כמו כן יש לציין את יתר הפרטים הרלוונטים כגון שם, וכמובן דרכים ליצור אתכם קשר (טלפון, סלולרי וכתובת דוא"ל).
 
דילמה נוספת אשר ניצבת בפני כותב קורות החיים היא האם לציין תאריך לידה או לרשום את גילו במקום. אין תשובה הכרחית בנושא – אם לטעמך הגיל שלך הוא מעל הגיל הממוצע לתפקיד שאליו אתה מיועד רצוי לרשום תאריך לידה, אך שוב, אין תשובה חד משמעית.
 
♦ הקטגוריה הבאה לרוב היא השכלה, אלא אם עיקר היתרונות שלכם באים מניסיון תעסוקתי,או שאתם חסרי השכלה מסויימת, רק אז יבוא שלב הניסיון התעסוקתי לפני כן.
 
הכתיבה תתבצע לפי סדר כרונולוגי יורד, כלומר המוסד האחרון בו למדתם יופיע קודם וכך הלאה. אם אתם בוגרי תואר ראשון, אין ממש צורך לציין שאתם גם בעלי בגרות – הדבר משתמע מכך, אלא אם כמובן, עשיתם בגרות בתחום שעשוי להיות רלוונטי למשרה המבוקשת. אם למשל עשיתם תואר במדעי הרוח, אבל בגרות במחשבים ואתם רוצים להגיש מועמדות למשרת QA, מן הראוי לציין את הבגרות שלכם.
 
♦ השלב הבא הוא הניסיון התעסוקתי – חשוב לציין בכל תפקיד את שם החברה ואת תחום העיסוק שלה במידת הצורך. בנוסף יש לציין את הגדרת התפקיד שלכם ותחומי האחריות.חשוב לשים לב לא לרדת לפרטים שאין בהם צורך, יש להקפיד להיות ממוקדים.
 
חשוב לציין כי, אם שיניתם תפקיד באותו הארגון, בין אם מדובר בקידום ובין אם תזוזה לרוחב,יש להתייחס לכל תפקיד ותפקיד בנפרד, תוך ציון תקופת התפקיד.
 
התלבטות נוספת קיימת סביב נושא ציון תקופת ההעסקה – האם לציין חודשים או להסתפק בשנים. גם כאן אין תשובה חד משמעית – בסופו של דבר הכל יעלה בראיון עצמו, ככה שחשוב להיות מוכנים לכך עם תשובה טובה. כמו כן אין באמת טעם להוסיף משרה בה עבדתם מחודש ספטמבר עד חודש אוקטובר באותה שנה.
 
♦ ביתר הקטגוריות אין צורך להרחיב יתר על המידה, אלא אם התפקיד הצבאי אותו מילאתם קשור בצורה מסויימת למשרה המבוקשת. כמובן לציין שליטה בשפות וידע על תוכנות מחשב בהמשך בקטגוריות נפרדות כמובן.
 
♦ אילו פרטים לא להכניס לקורות חיים:
 
כל הלימודים שקדמו לתיכון, גם לא ציוני בגרות או פסיכומטרי (אלא אם אחת הדרישות היא ציון מינימלי כלשהו), או תחביבים ופעילויות פנאי. חשוב לציין בשלב זה שאם קורות החיים שלכם תופסים עמוד אחד, זה לא אומר שלא עשיתם כלום בחיים. מעבר לכך רצוי שהמסמך יהיה בן עמוד אחד ולא מעבר (אלא אם אתם בעל עבר עשיר מאוד).
 
♦ דגשים אחרונים:
 
  • מסמך קורות חיים משמש ככרטיס הביקור שלכם למעשה, ולכן אסור שיהיו בו שגיאות כתיב
 
  • אליכם לדעת בע"פ את מה שכתוב בקורות חיים. שלא יווצר מצב שכבר הגעתם לראיון ואתם לא סגורים על מה כתבתם בקורות חיים שלכם עצמכם.
 
  • יש להימנע מטבלאות או כל מיני עיצובים גרפים מיותרים, על העיצוב להיות פשוט ונעים לעין.
 
  • ניתן לצרף תמונה שלכם, כדי ליצור בולטות מסויימת, אך לשים לב לא לעבור את הגבול, ולא ליצור קובץ בעל משקל כבד שלא יעבור בדוא"ל.
 
  • רצוי שהשם שלכם בתוספת איזכור של קורות חיים יהיו שם הקובץלדוגמא cv – dani levi.doc
 
  • רוב העולם כיום משמתמש באופיס, לכן רצוי לוודא שהקובץ יהיה בפורמט של וורד כדי שאפשר יהיה לפתוח אותו ולא לפגוע בעיצוב שלו.
 
מבנה קורות חיים לדוגמא:
 
 
קורות חיים - לביאה שולחני

 
פרטים אישיים:
שם: לביאה שולחני
תאריך לידה: 6.4.75
מצב משפחתי: רווקה
כתובת: היובל 55 הרצליה
סלולארי: 052-6539753
טלפון: 03-5368094
רישיון נהיגה: סוג 2


 
השכלה:
1997 – 1995: B.A במדעי הרוח – אוניברסיטת חיפה


ניסיון תעסוקתי:
1998 - היום: א.ג יועצים, מזכירת מנכ"ל – ניהול משרד המנכ"ל, בניית דו"חות מחלקה,
תפעול צוות
כח אדם
הכנת פרזנטציות, תיאום פגישות, הדפסה וגביית כספים.

1998 1994:  
מטרוניקס – נציגת שירות לקוחות: מתן מענה ללקוחות החברה,
טיפול בתלונות וביצוע פעילויות מכירה בטלפון. העבודה בסביבה ממוחשבת.


 
שירות צבאי:
1994 – 1992: מש"קית חוו"יה בחיל המודיעין: תכנון, בנייה והדרכה של
מערכי תרבות.
שימוש
בתוכנות מחשב להכנת מצגות.

שפות:
עברית – שפת אם
אנגלית – ברמה גבוהה


תוכנות מחשב:
אופיס (וורד, אקסל), ישומי אינטרנט


 
*ממליצים ינתנו לפי דרישה
 
 
* כל הפרטים בדויים
 
קורות חיים שכאלה נשמח לקבל, וגם נמצא לך עבודה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניפים:
ירושלים טל': 6258353 - 02,  פתח תקווה טל' :5101514- 03,  ערד טל': 9979948 - 08, אילת טל': 050-2277131, באר שבע טל':