גולד וורק - כח אדם
 
 
 
 
גולד-וורק מציעה עבודה באילת הכוללת
 מגורים וכלכלה
 
המשרות באתר מעודכנות אחת לשבוע!!
 
לקוח יקר:לגולד-וורק תכנת כח אדם אינטרנטית
 המסוגלת לאתר עבורך מועמדים מכל קצוות הארץ
 בלחיצת עכבר

מחפשת/ת עבודה בחו"ל? לחצ/י כאן
 
 
 
 
זומנתם לראיון עבודה? מספר טיפים בנושא ♦  האם קיים קשר בין קריירה לגאוגרפיה? ♦  היכנסו לעמוד הסקרים שלנו והביעו את דעתכם ♦ רוצים לדעת כמה אתם שווים? ♦ האתר מעודכן אחת לשבוע!! 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מיתוסים

 

מיתוסים על עבודה דרך חברת כח אדם או השמה

 
המשק הישראלי רשם בשנים האחרונות צמיחה יוצאת דופן. הדבר כמובן בא גם לידי ביטוי בתחום התעסוקה בו אנו עדים לעלייה בביקושים לעובדים ומועסקים. חברות מתחום משאבי אנוש, כח אדם, מיון והשמה הפכו לגורמים מרכזיים בכל הקשור למציאת עבודה. למרות זאת, בחברות אלו דבקו מספר מיתוסים שרובם כלל אינם נכונים. חברת גולד וורק מיון והשמה עושה מעט סדר בנושא:
 
• מיתוס מס' 1 - אדם שמגיע דרך חברת כח אדם או השמה, מקבל שכר ותנאים נמוכים יותר. פנייה ישירה לחברה עדיפה
 
לא נכון. בשני המקרים השכר והתנאים זהים. ההבדל היחיד שהחברה המגייסת משלמת לחברת כח אדם עבור העובד. הדבר מתבצע ללא קשר לשכר ולתנאים של העובד, אלא נקבע בהסכם מסודר בין החברות.
 
• מיתוס מס' 2 - חברת כח אדם או השמה יכולה להציע בעיקר עבודות זמניות
 
לא נכוןחברות כח אדם מספקות שירותי השמה והעסקהבשיטת ההשמה העובד נקלט ישירות לחברהבעוד שבשיטת העסקההעובד מועסק ע"י חברת כח אדםבשיטת ההשמה מדובר במשרות קבועות ולטווח ארוךבשיטת העסקה ישנן משרות לטווח ארוך וגם לטווח קצרהכל נעשה לפי רצונו והתאמתו של כל מועמד.
 
• מיתוס מס' 3 - השירותים שמציעה חברת כח אדם או השמה עולים למועמד כסף
 
לא נכוןהשירות שחברת כח אדם או השמה מספקת למחפשי עבודה ניתן בחינםיותר מכך, חל איסור על פי חוק לגבות תשלום ממחפשי עבודה. התשלום מגיע מהחברות המגייסות, בהסכם רשמי ומסודר.
 
• מיתוס מס' 4 - חברת כח אדם או השמה יכולה להציע משרות רק מדרג זוטר, ולחתך אוכלוסיה מסויים
 
לא נכון.לחברת כח אדם או השמה יש מגוון משרות וממגוון תחומים ורמות להציע לכל מועמד ומועמדכיום, מרבית החברות המובילות במשק נעזרות בשירותיהן של חברות כח אדם או השמה - לרבות תחומי הייטק, פיננסים, ביטוח, תקשורת ועוד.
 
• מיתוס מס' 5 - היום מרבית חיפוש העבודה מתבצע באינטרנט. לכן אין שום יתרון או תועלת בחברת כח אדם או השמה
 
לא נכון.אמנם האינטרנט הפך לכלי משמעותי בחיינווכמובן שלא פסח על תחום חיפוש עבודה. יחד עם זאת, לא רבים מודעים לכך, אך משרות רבות כלל אינן "יוצאות לאוויר". ישנן לא מעט משרות דיסקרטיות שהחברות המגייסות אינן חושפות באתרים שלהם או באתרי החיפוש המובילים באינטרנט. לרוב מדובר במשרות טובות ובכירות יותר, שמגיעות אך ורק לחברת כח אדם או השמה, בשל הניסיון הרב שצברו בתחום.
 
• מיתוס מס' 6 - אין שום יתרון בפניה דרך חברת כח אדם או השמה, ניתן לפנות ישירות לחברה לחסוך זמן  ולהגיע לראיון
 
לא נכון. כפי שציינו קודם לכן, ראשית כל אין שום הבדל בתנאים ובשכר בין מועמד שהגיע ישירות לחברה לבין מועמד שהגיע דרך חברת כח אדם או השמה. יתרון נוסף שקיים בפניה דרל חברת כח אדם או השמה הוא היתרון שהן מקבלות על פני פניות ישירות של מועמדים. מועמד שפנה באופן ישיר לחברה אינו עבר סינון אצל גורם מקצועי, מה שלמעשה מעמיד אותו בעמדת נחיתות מסויימת מול מועמד אשר נציג חברת כח אדם או השמה כבר ביצע לו הליך סינון מסויים ומצא אותו מתאים לתפקיד.
 
• מיתוס מס' 7 -  "עובדי חברת כח אדם" הם למעשה "עובדי קבלן"
 
לא נכון. חשוב להבהיר בשלב זה, חברת קבלן, או קבלן שירותים אינו חברת כח אדם. שוק העבודה של היום מאופיין  בפעילות של מיקור חוץ(OUTSOURCING). במסגרת זו ניתנים שירותים מסויימים כגון שמירה, ניקיון וכו'. פעילות זו אינה נתבצעת ע"י חברת כח אדם או השמה. פעילות זו מבוצעת ע"י חברות קבלן או קבלן שירותים אשר מתמחה בשירותים הללו.על חברת כח אדם לפעול בהתאם לחוק חברות כח אדם בעוד שחברת קבלן, או קבלן שירותים אינו מחוייב לכך.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניפים:
ירושלים טל': 6258353 - 02,  פתח תקווה טל' :5101514- 03,  ערד טל': 9979948 - 08, אילת טל': 050-2277131, באר שבע טל':