גולד וורק - כח אדם
 
 
 
 
גולד-וורק מציעה עבודה באילת הכוללת
 מגורים וכלכלה
 
המשרות באתר מעודכנות אחת לשבוע!!
 
לקוח יקר:לגולד-וורק תכנת כח אדם אינטרנטית
 המסוגלת לאתר עבורך מועמדים מכל קצוות הארץ
 בלחיצת עכבר

מחפשת/ת עבודה בחו"ל? לחצ/י כאן
 
 
 
 
זומנתם לראיון עבודה? מספר טיפים בנושא ♦  האם קיים קשר בין קריירה לגאוגרפיה? ♦  היכנסו לעמוד הסקרים שלנו והביעו את דעתכם ♦ רוצים לדעת כמה אתם שווים? ♦ האתר מעודכן אחת לשבוע!! 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שאלות בראיון עבודה

 
כלל ידוע בחיים הוא שבני אדם אינם חשים בנוח במצבים של חוסר וודאות. חוסר נוחות זה מוביל בסופו של דבר לפגיעה בתפקוד, גורם לחוסר בטחון עצמי, גמגום ועוד. כל אלה הם תופעות שיפגעו בנו כאשר אנו במעמד של ראיון לעבודה נחשקת. לכן, אלינו לשאוף להקטין למינימום את חוסר הוודאות בכל הקשור לראיון עבודה. לכן, גולד וורק מיון והשמה ריכזה עבורכם מקבץ שאלות נפוצות אשר סביר שיעלו בראיון עבודה. כאשר אנו יודעים למה לצפות, אנו יכולים להתכונן לכך בצורה הרבה יותר טובה.
 
חשוב להדגיש שאין תשובה נכונה או לא נכונה, אולם ברגע שנבין מה עומד למעשה מאחורי כל שאלה ושאלה, נדע להתאים לה את התשובה הראויה.
 
1. ספר לי על עצמך...
 
המטרה בשאלה/בקשה זו היא למעשה להתרשם האם אתה חברותי ומתקשר. אין כל צורך לדקלם את כל קורות החיים, כי המראיין כבר קרא אותם. הדגש הוא לנסות ליצור אינטראקציה טובה עם המראיין ולשאול שאלות בנוסח: "טוב, מהיכן אתה מעדיף שאתחיל...?" או "האם אתה מעוניין שאפרט יותר על התפקיד האחרון שלי?" או "עצור אותי אם תרצה שאתמקד בנושא מסוים".
 
המטרה היא ליצור כימיה עם המראיין. בסופו של דבר, הרי אין הוא בוחן את יכולתך לשנן את קורות חייך אלא הוא מבחין ובודק אם ובאיזו מידה אתה הנך איש שיחה.
 
2. היכן אתה רואה את עצמך שלוש שנים מהיום?
 
זוהי שאלה שמטרתה לבחון את כיוון ההתפתחות שלך, וכן אם יש לך שאיפות מקצועיות ומה הן, עד כמה אתה מזוהה עם התפקיד אליו אתה מציג מועמדות ואם אמנם אתה מעוניין להמשיך ולהתפתח בו. כמו כן, האם אתה מסוגל לתכנן את צעדיך לטווח רחוק ועד כמה.
 
3. מה היית רוצה לשפר או לשנות בעצמך? נקוב בתכונה שלילית המאפיינת אותך
 
לשאלה זו מגוון גרסאות ומטרתה היא לקבל מידע לגבי נקודת התורפה שלך. יחד עם זאת באה שאלה זו לבחון את רמת המודעוּת שלך לגבי עצמך כולל חסרונותיך, וזאת מתוך הנחה שמי שמודע למגרעותיו קל לו יותר לשלוט בהן. כמו כן לבחון את רמת הכנות והפתיחות שלך:עד כמה אתה מוכן להיפתח בפני אדם זר, במקרה זה המראיין, לגבי חסרונותיך. נקודה נוספת ששאלה זו באה לבדוק היא רמת הביטחון שלך ביכולותיך, עד כמה אתה מסוגל להודות בנקודות השליליות שלך מבלי שתאמין שהדבר גורע מכשירותך ומהתאמתך לתפקיד.
 
4. מה אהבת ומה לא אהבת במקום העבודה?
 
שאלה זו נשאלת, בדרך כלל, לגבי מקומות עבודה רלוונטיים לתפקיד אליו הנך מועמד.מטרתה להבין מהן נטיותיך, לאיזה סוג עיסוק אתה נמשך, מה מניע אותך בעבודה ולהפך. עם מה קשה לך לתפעל ומה גורם לך לתסכול. בהמשך, סביר להניח כי המראיין ירצה לבחון כיצד אתה מתמודד עם קשיים ותסכולים אלה
 
5. מדוע אתה עוזב את מקום העבודה הנוכחי?
 
מאחורי כל עזיבה יש מידע חשוב עליך כעובד. אם עזבת מיוזמתך, חשוב למראיין להבין מהי הסיבה. האם התפקיד מיצה את עצמו מבחינתך, האם היה אירוע מסוים או תהליך שהתקשית להתמודד מולו? ומהו? במידה ופוטרת, מה היתה הסיבה לכך?
 
ישנן סיבות רבות לעזיבת מקום עבודה. להלן כמה מהן:
 
• תקיעוּת מבחינה מקצועית
• רצון לשדרג את תנאי העסקתך
• רצון להתפתח בתפקיד ניהולי
• רצון לחדור לתחום תעסוקה שונה
 
עליך לוודא כי מטרותיך (סיבת ההתפטרות) עומדות ביחס ישיר עם דרישות המשרה אליה אתה מגיש מועמדות.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניפים:
ירושלים טל': 6258353 - 02,  פתח תקווה טל' :5101514- 03,  ערד טל': 9979948 - 08, אילת טל': 050-2277131, באר שבע טל':