קיבלתם הצעת עבודה מפתה בחו"ל? הבנתם שקטן עליכם ישראל ובא לכם לנסות את מזלכם במדינה אחרת על גבי הגלובוס? כנראה שאתם בדרך הנכונה לרילוקיישן עם עבודה בחו"ל. היום, יותר ויותר ישראלים מעדיפים לארוז את כל החפצים שלהם, לקחת את המשפחה ולעבור לגור במדינה זרה, לחיות בה ולעבוד בה, בתנאים שכנראה יהיו יותר טובים ממה שיש פה בארץ.

משרות הרילוקיישן השוות והפופולריות במיוחד, הן בדרך כלל משרות הייטק. ישראל ידועה כמעצמת הייטק, ולכן אין זה מפתיע שמנהלים נשלחים או שלחים עובדים שלהם לרילוקיישן עם עבודה בחו"ל. לרוב, מקום העבודה גם דואג לכל התנאים מסביב כמו דירה או רכב, מה שהופך את חווית המעבר להרבה יותר מקלה וידידותית.

אז במידה והמחשבה על רילוקיישן עם עבודה בחו"ל עברה לכם בראש לפחות פעם אחת, הנה כמה יתרונות בעבודה מעבר לים, שאולי יגדילו לכם את החשק ללכת ולהתחיל לארוז:

  1. שכר משרת רילוקיישן, במיוחד כזאת שהגיעה דרך מקום העבודה בו אתם עובדים בארץ, היא בהכרח תיהיה משרה עם שכר גבוה יותר. ולא רק שכר, אלא גם תנאים טובים. ככה שללא ספק מדובר בשדרוג מבחינת רמת החיים שתחיו בה במקום החדש.
  2. קידום מקצועי הקידום שתחוו ברילוקישיין עם עבודה בחו"ל הוא לא רק בשכר, אלא גם בפן המקצועי. תוכלו להכיר שיטות עבודה חדשות, תרבות ארגונית שונה, ואפילו מכשור וטכנולוגיה מתקדמים. ככה שתוכלו להגדיל את ארגז הכלים שלכם בכל הנוגע לתהליכים ארגוניים.
  3. תרבות אז נכון, אמנם תעשו את המעבר לחו"ל בעיקר לשם העבודה והקריירה, אבל אין זה אומר שלא תוכלו להכיר מקרוב את התרבות המקומית במדינה שבה תחיו. תלמדו על מנהגים מקומיים, היסטוריה, ארכיטקטורה ועוד.
  4. שפה בין אם תרצו או לא, אתם תלמדו שפה חדשה! לא משנה איזו שפה זאת תיהיה, כנראה שבשלב מסוים תדעו לדבר אותה שוטף. במידה ויש לכם לילדים, זאת יכולה להיות חוויה מאוד משמעותית עבורם ומלמדת.

זהו? השתכנעתם? אז רגע לפני, כדאי שתזכרו שלצד כל החוויה המרגשת והמהנה, יש כמה עניינים לוגיסטיים שכדאי לדאוג להם מראש. כך למשל הוצאת אישורי עבודה, הוצאת אשרות שהייה לבני המשפחה, פתיחת חשבון בנק חדש במדינה שאליה תעברו, מציאת דירה, סגירת הוראות קבע בארץ, ביטוחים, הסדרת קופות גמל ועוד.

עדכון:

בעקבות הקורונה והשינויים בהסדרי הרילוקיישן, אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם חברת VISA USA מאתר www.visa-usa.co.il שמתמחה בהוצאת ויזה לארצות הברית. מדובר בחברה ותיקה ומובילה בישראל שמסייעת לנו בכל הקשור להוצאת הויזה הרלוונטית. אנחנו משלימות את התמונה בצורת השמה בחברה מובילה בארה"ב. לכל שאלה צרו איתנו קשר.

בהצלחה בחו"ל מצוות GoldWork